Akım Korumalı Priz
ADET
¤620.00 KDV Dahil
¤675.00 KDV Dahil
Akım Korumalı Priz
ADET
¤550.00 KDV Dahil
¤590.00 KDV Dahil
Akım Korumalı Priz
ADET
¤65.00 KDV Dahil
¤75.00 KDV Dahil
Akım Korumalı Priz
ADET
¤290.00 KDV Dahil
¤330.00 KDV Dahil
1

Akım Korumalı Priz

Akım korumalı priz, elektronik aletlerin yüksek akıma maruz kalmasının önüne geçerek koruma sağlayan parçalardır. Bakıldığında, günümüzde elektronik alet kullanılmayan alan neredeyse kalmamıştır. Kullanım esnasında elektriklerin aniden gidip gelmesi, şartel atması gibi durumlar, cihaza doğrudan zarar verir. Aletlerin güç kaynağı, elektrik devresindeki ani değişimlerle yıpranır ve zamanla ömrünü yitirir. İşte bu sorunların önüne geçmek için tasarlanan akım korumalı prizler, eşyaların uzun vadeli kullanılması için eşsiz aletlerdir.   

Akım Korumalı Priz Nedir?

Akım korumalı priz nedir?” sorusuna yanıt verirken elektrik akımlarından ve şebekelerden bahsetmek gerekir. Akım korumalı priz, şebekelerden gelen voltaj miktarının kararlı ve sabit olmasını sağlayan bir cihazdır. Ani voltaj dalgalanmaları sırasında hiçbir problem çıkarmadan elektriği sabit bir şekilde cihazlara iletir. 

Özellikle elektrik kesintileri sırasında yaşanan değişimler, bu tür dalgalanmalara sebebiyet verir. Bu da cihazların bozulmasına kadar varan sıkıntılar doğurur. Akım korumalı priz sayesinde, bu tür bozulmaları dert etmenize gerek kalmaz.

Akım Korumalı Priz Fiyatları

Çamaşır makinelerinden bilgisayarlara kadar çok çeşitli elektronik cihazlarda kullanılabilen akım korumalı priz fiyatları da birbirinden farklıdır.  Bu noktada akım korumalı priz fiyatları, ürünlerin kalitesi, türü ve markasına göre değişir. Birden fazla akım korumalı priz çeşidi bulunduğu için ihtiyaca göre alım yapılmalıdır. Kılıf Mahzeni, kaliteli akım korumalı prizler konusunda tercih edebileceğiniz, sektörün önde gelen kurumlarından biridir. İhtiyacınıza göre farklı akım korumalı priz çeşitlerini bulabilir, uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz. 

Yüksek Akım Korumalı Priz Çeşitleri

Söz konusu akım koruması olduğunda kullanım yeri ve kullanılacak cihazlara göre priz çeşitleri de farklılaşmaktadır. Sıklıkla kullanılan yüksek akım korumalı priz çeşitlerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Tekli Akım Korumalı Priz
  • Kaçak Akım Korumalı Priz
  • Akım Korumalı USB’li Priz
  • Akım Korumalı Üçlü Priz
  • 6’lı Akım Korumalı Priz

Farklı akım korumalı priz çeşitlerini görmek ve satın almak için Kılıf Mahzeni üzerinden marka ve fiyat aralığına göre arama yapabilirsiniz.

Tekli Akım Korumalı Priz

Beyaz eşyalar gibi tek bir prize bağlı olarak kullanabileceğiniz aletler için tekli akım korumalı priz tercih etmelisiniz. Bu eşyalar, son derece hassas oldukları için daha çok priz yuvası olan ürünler kullanılmamalıdır. 

Akım Korumalı Üçlü Priz

Masaüstü bilgisayar ya da televizyon gibi gündelik kullanıma sahip cihazlarda, akım korumalı üçlü priz tercih edilebilir. Çünkü bu cihazlar kendi fişleri hariç yardımcı cihaz fişleri de bulundurur. Tüm fişlerin kontrolünü sağlayabilecek olan üçlü prizler işinizi kolaylaştıracaktır. 

Akım Korumalı Çoklu Priz

Ofis ortamlarında çok fazla elektronik cihaz kullanıldığı için akım korumalı çoklu priz daha makul seçimler olacaktır.  Böylece bütün cihazlarınız tek bir akım korumalı priz üzerinden korunmuş olur. Priz yuvasının fazla olması, kontrol mekanizmasında herhangi bir olumsuz etki yaratmamaktadır. 

6'lı Akım Korumalı Priz

6’lı akım korumalı priz modeli, işlevselliği ile ön plana çıkan parçaların başında gelir. Bu modeller, kenar kısmında USB opsiyonu barındırır. Aynı zamanda güç tuşu olduğu için tak-çıkar işlemleri yapılmasına gerek kalmaz. 

Akım Korumalı Priz İşe Yarar Mı?

Henüz kullanımı yaygınlaşmadığı için “akım korumalı priz işe yarar mı” sorusuna net bir şekilde yanıt vermek gerekir.  Akım korumalı prizlerin işe yaraması için belirli kurallara göre kullanılması önemlidir. Öncelikle, akım korumalı prizler duvardaki ana şebeke soketine bağlanmalıdır. Uzatma ya da golyat kullanılması halinde akım korumalı prizlerin dengeleme özellikleri kaybolur. Bu durum, yüksek akımlara karşı cihazlarınızı korunmasız hale getirir. Ayrıca açma kapama düğmesi olan akım korumalı prizlerin kullanım dışı durumlarda kapatılması tavsiye edilir.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
529445154550864